Włosy

340 | Półtrwała koloryzacja włosów Venita Trendy Color Mousse

Witajcie! Chciałabym Wam ponownie przedstawić produkty Venita, mianowicie chodzi o moje ulubione pianki koloryzujące, dzięki którym mogę szaleć z kolorami jak tylko chcę, bez niszczenia włosów! W maju zaszalałam na dobre, pofarbowałam całe włosy. I tym razem padło na róż <3 który uwielbiam. Zapraszam na efekty mieszania różnych odcieni Venita Trendy Color Mousse. Róż i … Czytaj dalej 340 | Półtrwała koloryzacja włosów Venita Trendy Color Mousse

Witajcie! Chciałabym Wam ponownie przedstawić produkty Venita, mianowicie chodzi o moje ulubione pianki koloryzujące, dzięki którym mogę szaleć z kolorami jak tylko chcę, bez niszczenia włosów! W maju zaszalałam na dobre, pofarbowałam całe włosy. I tym razem padło na róż <3 który uwielbiam. Zapraszam na efekty mieszania różnych odcieni Venita Trendy Color Mousse.

Róż i już! To chyba hasło przewodnie tego posta ;p Co do techniki farbowania, ogólnych wrażeń o piankach, to zapraszam na poprzedni wpis z tamtego roku – TUTAJ oraz TUTAJ. Dziś bardziej popatrzycie na zdjęcia i efekty. Muszę wspomnieć, że pianki kładłam na bardzo jasny, zimny blond, włosy już wielokrotnie farbowane, dlatego efekt może być inny niż na włosach naturalnych blond.

Tym razem użyłam większej ilości kolorów (zaznaczone gwiazdką), zamierzony efekt był: ciemno fioletowa góra, im bardziej w stronę końcówek tym jaśniejszy, bardziej czerwony róż. Jak widać efektu i różnicy za bardzo nie widać, ale jak włosy się wypłukiwały zdecydowanie było widać różnicę w odcieniach.

Jak pamiętam do trzeciego mycia kolor był na prawdę intensywny, potem już sukcesywnie się wypłukiwał, jednak w miarę równomiernie, więc przez cały miesiąc bardzo podobały mi się te włoski. Na końcu miałam już tylko leciutko pastelowy kolor, niestety na odrostach kolor w ogóle nie trzymał i wyglądały one paskudnie. Następnym razem jeżeli będę koloryzować w podobnych odcieniach zrobię to od razu po rozjaśnianiu, by kolor tak szybko nie schodził z odrostu.

Ogólnie włosy nie były zniszczone po farbowaniu, natomiast były miękkie, puszyste i lśniące. Niestety przez pierwsze kilka dni farbowały nawet ubrania, pościel czy ręcznik. W każdym razie starałam się je tak pielęgnować, by kolor utrzymywał się jak najdłużej – delikatne szampony i mycie nie za często, suchy szampon itd. Po miesiącu, gdy wypłukały się już do pudrowego różu z prześwitem moich rudych pozostałości z tyłu i ciemnym odrostem, wyglądałam już niezbyt korzystnie, więc chciałam się szybko pozbyć różowych odcieni. Wpadłam na pomysł po prostu rozjaśnić pofarbować tym co zawsze, Palette C10 + A10…. no niestety.

Pianki niestety nie da się rozjaśnić o czym nie miałam pojęcia, więc z żółto, rudo, różową katastrofą na głowie szybko pobiegłam po moją wymienioną wyżej Palette. To na szczęście uratowało sytuację, ale też nie do końca, bo nadal prześwitywał róż. Używając fioletowego szamponu jakoś ten efekt nie wyglądał źle, z czasem się wyrównało. Wniosek taki – uważajcie, bo wcale tak szybko nie da się pozbyć tej koloryzacji z głowy, i tylko nie potrzebnie masakrycznie zniszczyłam sobie włosy, czego do dzisiaj odczuwam skutki.

Jednak pianki bardzo polecam! Uwielbiam je i na pewno nie raz jeszcze skorzystam. Możecie je zakupić w drogeriach, np. superpharm czy naturze lub przez internet. A Wy macie jakie doświadczenia z tymi produktami? 😉

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Sprawdź również