Jak kompleksowo zadbać o stopy?

Jak kompleksowo zadbać o stopy?

Wprawdzie chowamy sandały i klapki co szafy, ale to nie powód, żeby zaprzestać pielęgnacji!

Dbanie o stopy jesienią i zimą

Choć po upalnym lecie zostało tylko wspomnienie, a bieganie boso po trawie grozi przeziębieniem – właśnie teraz warto zadbać o stopy ze zdwojoną siłą. Jesienne obuwie, ciepłe skarpety, zmiana pogody – to wszystko sprawia, że mogą być wyjątkowo podatne na przesuszenie. Dodatkowo pomimo pielęgnacji latem, często po pobycie nad morzem, słonej wodzie i basenach potrzebują wsparcia w regeneracji.

Seria Delia GOOD FOOT Podology

Bardzo lubię rozwiązania kompleksowe – dbanie o stopy od A do Z. Nowa seria Delia to kosmetyki o konkretnych numerach, które krok po kroku przeprowadzą nas przez cały schemat prowadzący do pięknych i zadbanych stóp. Te produkty sprawiają, że pielęgnacja wydaje się prosta i poukładana. Jakie produkty wchodzą w skład serii?

Good Foot, Kąpiel perełkowa do stóp

Klasyczne perełki do kąpieli stóp z zawartością mocznika to krok pierwszy w pielęgnacji stóp. Ładnie pachną, dobrze zmiękczają naskórek i są wydajne. Szybko rozpuszczają się w wodzie i dają bardzo przyjemne odczucia. Dzięki nim kolejne kosmetyki dobrze się wchłoną.

Pilerka do stóp MioCa

To wprawdzie nie produkt stricte z tej serii, jednak z pewnością niezbędny. Ta pilerka to zdecydowanie najlepszy produkt na rynku, jest trwała, mocna, dobrze radzi sobie z przywracaniem miękkości stopom. Polecana do stosowania sporadycznie, jako uzupełnienie dobrej pielęgnacji. Jest skuteczna ale jednocześnie delikatna, wygodna w użyciu dzięki ergonomicznemu uchwytowi i poręczna.
Good Foot, Peeling do stóp.

Trzecim krokiem w pielęgnacji Good Foot jest klasyczny peeling. Polecany do używania regularnie, pomaga zachować gładkie stopy pomiędzy zabiegami. Dzięki gęstej konsystencji jest łatwy w użyciu. Spełnia swoją funkcję, ale jako pojedynczy produkt raczej niewiele zdziała. Doceniam go jako element bardziej kompleksowej pielęgnacji 🙂

Good Foot, Ekspresowy żel do usuwania zrogowaceń

Mocniejszy produkt, którego użycie zalecane jest okazjonalnie. Po nałożeniu żelu na miejsce wymagające zmiękczenia, należy założyć foliowe skarpetki, odczekać 15 minut i następnie usunąć naskórek. Pierwszy raz spotkałam się z produktem tego typu i zrobił na mnie pozytywne wrażenie. Działa szybko i jest dużą innowacją na rynku!

Good Foot, Krem-pianka do stóp

To jedyny produkt z serii, który nie ukrywam – zupełnie mi nie przypasował. O ile normalnie lubię formę pianki, tym razem dozownik mnie zawiódł. Zamiast jednolitej miękkiej pianki – w kropkach kremu była cała podłoga… Do tego jest dziwnie sztywna i trudno wmasować ją w stopy. Ten element pielęgnacji Good Foot spokojnie możecie sobie odpuścić…

Good Foot, maska do stóp

W komplecie znajdziecie foliowe skarpetki, dzięki którym maska będzie mogła zadziałać jeszcze intensywniej. Maska jest dosyć gęsta i wygodnie się ją aplikuje. Dzięki skarpetkom wnika głęboko w skórę i rzeczywiście mocno wygładza i regeneruje stopy.

Całą serię oceniam bardzo pozytywnie! Pierwszy raz przeczytałam o niej w jednym z portali dla kobiet, i teraz żałuję że znalazłam ją tak późno! Mój ulubiony produkt to zdecydowanie perełkowa kąpiel, maska i pilerka. Piankę traktuję jako wypadek przy pracy 😉 Najbardziej podoba mi się forma produktów, numeracja i ich kompleksowość.

0 Shares:
Dodaj komentarz
Może Ci się spodobać
Olejek do pielęgnacji Eveline
Czytaj

Olejek do pielęgnacji Eveline

Eveline Luksusowy suchy olejek + serum nawilżające W pięknej buteleczce znajduje się prawdziwa moc licznych olejków, które wspaniale…
Dwufazowy płyn micelarny Eveline
Czytaj

Dwufazowy płyn micelarny Eveline

Mam ograniczone zaufanie do płynów dwufazowych… Jakie ten pozostawił wrażenia? Producent zapewnia, że płyn pozwala na zmycie wodoodpornego…