Seria kosmetyków Mama’s

Seria kosmetyków Mama's

Ciąża to szczególny czas, kiedy w wyjątkowy sposób należy zadbać o skórę.

Wraz z pierwszą ciążą przychodzą pewne wątpliwości, dotyczące wyboru bezpiecznych kosmetyków. Jak zadbać o ciało, które przez najbliższe miesiące będzie narażone na wiele zmian i nie zawsze pozytywnych czynników? Niebawem rozwinę ten temat na blogu, a dzisiaj mam dla Was recenzję kosmetyków z serii Mama’s firmy diagnosis.

Zacznę od tego, że seria jest przeznaczona dla kobiet w ciąży i świeżo upieczonych mam, co daje nam gwarancję iż nie zawiera składników szkodliwych i niewskazanych w tym okresie. Opakowania są wygodne, o minimalistycznej szacie graficznej. Kosmetyki znajdziecie na mamas.com.pl

Krem przeciw rozstępom, Mama’s

Krem ma przyjemną konsystencję, zawiera składniki które wspomagają produkcję kolagenu. Szybko się wchłania, jednak pozostawia niezbyt przyjemny, chemiczny zapach. Skóra po użyciu jest dobrze nawilżona i elastyczna. Przy codziennym stosowaniu można zauważyć miękkość i poprawę struktury skóry. Jestem z niego dosyć zadowolona, chociaż są dni że zapach jest dla mnie zbyt drażniący.

Olejek przeciw rozstępom, Mama’s

Forma olejku od razu mnie zainteresowała, ponieważ uważam że dobre natłuszczenie także jest bardzo potrzebne, aby wspierać warstwę lipidową naskórka. Ten olejek jest oparty na oleju z nasion słonecznika. Ma za zadanie zatrzymanie wody w naskórku. Łatwo się rozprowadza, ma wygodne opakowanie i jak na olejek szybko się wchłania. Lubię ten olejek, jednak szkoda, że nie zawiera większej ilości różnorodnych olejów.

Krem na zmęczone i opuchnięte nogi, Mama’s

W okresie ciąży często może towarzyszyć uczucie ciężkich nóg, a także problemy z krążeniem krwi. Ten krem daje szybkie uczucie ulgi, dzięki efektowi schłodzenia. Dodatkowo nawilża skórę, a nawet działa zapobiegawczo wzmacniając naczynia krwionośne. Nie sądziłam, że taki krem może mi się przydać, a jednak dobrze się sprawdza. Zwłaszcza teraz, kiedy w związku z brzydką pogodą częściej sięgam po ciepłe i ciężkie buty.

Podsumowując, są to dobre kosmetyki, których używanie jest wygodne. Z drugiej strony mogłyby być jeszcze lepsze! Ja nie narzekam i z przyjemnością po nie sięgam, jednak mam też inne sposoby na pielęgnację skóry w ciąży, które uzupełniają braki tych kremów 🙂

0 Shares:
Dodaj komentarz
Może Ci się spodobać