Czy warto korzystać z usług firm sprzątających w domu?

Czy warto korzystać z usług firm sprzątających w domu

Czy warto wynająć firmę sprzątającą?

Firmy oferujące usługi sprzątające są zazwyczaj kojarzone z bardzo wysokimi cenami, oraz usługami dostępnymi tylko dla firm. Czy tak rzeczywiście jest, a osoby prywatne nie mogą sobie pozwolić na wynajęcie fachowców z tej dziedziny? Wbrew pozorom to nie jest prawda, i co ważne z roku na rok firmy sprzątające zyskują na popularności, co jest spowodowane coraz większym zabieganiem ludzi. Dlaczego? Ponieważ jest to dobry sposób na czyste mieszkanie lub biuro w krótkim czasie i przy niewielkim nakładzie pracy. Czy warto więc korzystać z usług firm sprzątających we własnym domu? W dzisiejszym wpisie odpowiem na to pytanie z własnego doświadczenia! Zapraszam do krótkiej lektury!

Firmy sprzątające – czy warto z nich skorzystać w domu?

To oczywiście zależy od wielu czynników. Jeżeli mieszkamy w kilka osób, mamy mnóstwo wolnego czasu, i chęci do sprzątania – wtedy wynajęcie takiej firmy nie będzie miało większego sensu. Jeżeli jednak pracujemy od rana do nocy przez 6 dni w tygodniu i mieszkamy w pojedynkę (tak jak to jest w moim przypadku), to skorzystanie z firmy sprzątającej raz na jakiś czas może okazać się zbawieniem. Szczególnie gdy zbliża się bardziej oficjalna okazja, taka jak święta Bożego Narodzenia która wiąże się z wizytą rodziny. W tym wypadku możemy skorzystać zarówno z firmy oferującej kompleksowe usługi sprzątania, lub fachowców zajmujących się praniem tapicerki meblowej oraz praniem tapicerki samochodowej. Którą z nich wybrać? Jeżeli potrzebujemy kompleksowego sprzątania całego mieszkania, poczynając od mycia okien, przez ścieranie kurzów oraz inne klasyczne obowiązki domowe, lepiej sprawdzi się zwykła firma sprzątająca, natomiast gdy chcemy doczyścić kanapę lub dywan które od jakiegoś czasu są poplamione, wtedy lepiej skontaktować się z profesjonalistami zajmującymi się tylko praniem tapicerki meblowej.

Firmy sprzątające czy warto z nich korzystać

Takie rozwiązanie nie tylko pozwoli nam zaoszczędzić masę czasu, ale i nerwów, bowiem firmy sprzątające mają dostęp do znacznie skuteczniejszych środków czystości niż te ogólnodostępne w sklepach. Kolejnym atutem przemawiającym za usługami fachowców jest wykorzystywany przez nich sprzęt, który pozwala na usunięcie nawet najbardziej opornego zabrudzenia oraz bardziej wydajnej pracy. Warto również wspomnieć, iż przez sporą konkurencję w branży czyszczącej, firmy sprzątające są bardzo elastyczne. Usługę możemy umówić w czasie, gdy nie będzie to przeszkadzało żadnemu domownikowi.

Koszty usługi sprzątania mieszkania

Tak jak wspomniałam na początku, wiele osób wciąż żyje w przeświadczeniu że korzystanie z firm sprzątających wiąże się z wysokimi kosztami. W rzeczywistości, wcale tak nie jest, a sprzątanie zwykłego dwupokojowego mieszkania… może zamknąć się nawet w cenie kilkudziesięciu złotych (w zależności od danego miasta i regionu). Jeżeli chodzi o pranie tapicerki meblowej, to samo pranie kanapy, narożnika czy fotela zaczyna się od kilkunastu i kończy na kilkudziesięciu złotych, i co istotne, w cenę zazwyczaj jest wliczony dojazd (dane na podstawie cennika usług prania firmy CzechPranie z Łodzi). Jest to więc naprawdę przystępna cena, a kolejnym atutem jest brak konieczności kupowania środków chemicznych, gdyż firmy sprzątające zazwyczaj wliczają je w cenę swojej pracy. Tak więc w tym wypadku oszczędzamy nie tylko czas i nerwy, ale i pieniądze.

Zapraszam też do odwiedzenia moich innych wpisów z kategorii dom, w których pomagam Wam wybrać najlepsze rolety oraz zapachy do domu!

0 Shares:
Dodaj komentarz
Może Ci się spodobać
izolacja dachu
Czytaj

Dach płaski z odpowiednią izolacją

Kryteria dotyczące oszczędności i ekologii coraz częściej mają największe znaczenie przy wyborze technologii budowlanych oraz rozwiązań dla domu.…
wnetrze domu
Czytaj

Jak projektować wnętrza na czasie?

Urządzanie wymarzonego wnętrza nie jest łatwym zadaniem. Często chcemy pogodzić ze sobą zbyt wiele różniących się od siebie…
okap kuchenny
Czytaj

Ukryć czy wyeksponować okap kuchenny?

Okap nie tylko poprawia atmosferę w kuchni, ale ma również wpływ na jej odbiór wizualny, także wtedy, kiedy pozostaje niewidoczny. Może całkowicie…