W jaki sposób przygotować mieszkanie do dezynsekcji?

W jaki sposób przygotować mieszkanie do dezynsekcji
W jaki sposób przygotować mieszkanie do dezynsekcji

W ostatnim czasie napotkałam na spory problem w swoim mieszkaniu, a mianowicie zauważyłam sporą kolonię mrówek które pojawiły się w łazience. Byłam więc zmuszona do skorzystania z usług profesjonalisty, który pomógł mi przygotować mieszkanie oraz (mam nadzieję) raz na zawsze pozbył się szkodników. W dzisiejszym wpisie pokrótce opiszę Wam w jaki sposób należy przygotować mieszkanie do usługi dezynsekcji, zapraszam do lektury!

Co to jest dezynsekcja?

Tak szczerze mówiąc to dopóki nie musiałam z niej skorzystać, sama nie wiedziałam. Przechodząc jednak do sedna dezynsekcja to w dużym skrócie zwalczanie szkodników, czyli usuwanie karaluchów, prusaków, mrówek oraz innych insektów. Najpopularniejszymi metodami do ich likwidacji jest opryskiwanie, opylanie lub zamgławianie. Którą z nich wybrać? To już zależy od pomieszczenia, liczebności owadów oraz doświadczenia specjalisty. Jednak każda z tych metod polega na nanoszeniu środków chemicznych w postaci mgły lub płynu, w związku z czym wiąże się z odpowiednim przygotowaniem. O czym więc pamiętać podczas przygotowywania mieszkania do dezynsekcji?

Absolutną podstawą jest dokładne zabezpieczenie wszystkich produktów spożywczych, karmy dla zwierząt oraz przedmiotów których używamy na co dzień, i które mają częsty kontakt z naszym ciałem. Mowa tutaj o ręcznikach, szczoteczkach do zębów, gąbce do mycia itd. Jeżeli kolonia insektów jest nad wyraz duża, niezbędne będzie opuszczenie mieszkania nawet na kilkanaście godzin, bowiem stężenie środków które firma świadcząca usługę dezynsekcji musi użyć będzie szkodliwe dla otoczenia. Nie należy jednak się obawiać, ponieważ firmy zazwyczaj informują o tym odpowiednio wcześniej, i tak też było w moim przypadku gdzie specjaliści z firmy CZECHPRANIE.pl poinstruowali mnie kiedy trzeba opuścić mieszkanie, na jak długo, i jak je przygotować.

Jak przygotować mieszkanie do opryskiwania i zamgławiania?

Te metody najczęściej wykorzystuje się w przypadku likwidacji mrówek, karaluch oraz prusaków. Tak też było w moim przypadku, ponieważ u mnie zadomowiły się mrówki. W jaki sposób musiałam zabezpieczyć mieszkanie?

  • Na początek musiałam znaleźć źródło problemu, czyli miejsce w którym było najwięcej mrówek.
  • Następnie musiałam zrobić dostęp do ich siedliska, przez odsunięcie całego sprzętu oraz mebli. Pozbyłam się też zbędnych produktów, które były w pobliżu aby całkowicie ułatwić dostęp specjalistom.
  • Kolejnym krokiem było dokładne zabezpieczenie produktów spożywczych znajdujących się w pobliżu (np. przez umieszczenie ich w workach próżniowych), a tych których nie da się zabezpieczyć jedynym wyjściem było wyniesienie poza pomieszczenia dezynsekowane.
  • Jako że mrówki zagnieździły się w łazience, musiałam pozbyć się również wszystkich przedmiotów które mają styk z naszymi ciałami, czyli szczoteczek do zębów, ręczników, gąbek do mycia, płatków kosmetycznych itd.
  • Na koniec odłączyłam wszystkie urządzenia elektryczne.

Co należy zrobić po dezynsekcji mieszkania?

Najważniejsze jest opuszczenie mieszkania na minimum 2 godziny od czasu przeprowadzenia zabiegu. Jest to czas niezbędny do tego aby zastosowane środki chemiczne osiadły i wyschnęły. Po powrocie powinniśmy dokładnie przewietrzyć mieszkanie, aby pozbyć się resztek chemii. Kolejnym krokiem jest umycie wszystkich powierzchni na których mogły osiąść środki chemiczne. Musimy więc pamiętać o wyszorowaniu podłogi, blatów kuchennych, zlewu itd. I to praktycznie wszystko. Taki zabieg pozwoli pozbyć się uciążliwych insektów i odzyskać spokój. Ile to kosztowało? Wszystko zależy od regionu, cennik firmy z której usług ja skorzystałam znajdziecie klikając tutaj. 🙂

Zapraszam też do odwiedzenia moich innych wpisów z kategorii dom, w których pomagam Wam wybrać najlepsze rolety oraz odpowiadam na pytanie czy warto korzystać z firm sprzątających.

0 Shares:
Dodaj komentarz
Może Ci się spodobać
izolacja dachu
Czytaj

Dach płaski z odpowiednią izolacją

Kryteria dotyczące oszczędności i ekologii coraz częściej mają największe znaczenie przy wyborze technologii budowlanych oraz rozwiązań dla domu.…
domek letniskowy
Czytaj

Letnie gotowanie w domku letniskowym

Odpowiednie zabezpieczenie własności, trwałe i komfortowe wyposażenie meblowe czy dopasowany sprzęt AGD – to elementy, które powinny stanowić…