5 ciekawostek na temat trądziku, o których nigdy nie słyszałaś!

5 ciekawostek na temat trądziku, o których nigdy nie słyszałaś!

Ciekawostki na temat trądziku

Zmagasz się z trądzikiem i wydaje Ci się, że o problemach z cerą wiesz już wszystko? Oto szokujące fakty, o których nie miałaś pojęcia!

Każda kobieta, która zmaga się z trądzikiem, wie, że potrafi on skutecznie popsuć humor. Z pewnością wiele razy słyszałaś już, w jaki sposób pozbyć się uciążliwej dolegliwości, jaką dietę powinnaś stosować i jakie domowe sposoby będą najlepsze. Istnieją jednak pewne ciekawostki na ten temat, do których jeszcze nie dotarłaś! Oto one:

1. Choroba dziedziczna. Najnowsze badania dowodzą, że za powracające problemy z cerą mogą być odpowiedzialne nasze… geny. Być może wcale nie musisz ograniczać ilości zjadanej czekolady. Jesteś ciekawa, jak Twoja cera będzie wyglądała za parę lat? Koniecznie obejrzyj stare zdjęcia rodziców!

2. Uzależnienie? Nie od dziś wiadomo, że wyciskanie pryszczy nie służy Twojej cerze- może to doprowadzić do efektu odwrotnego od zamierzonego. Nigdy nie wiesz, czy w całości pozbyłaś się danej zmiany- jej pozostałości powodują ostry stan zapalny. Mimo że jest to dobrze znany fakt, istnieją osoby, które tak bardzo lubią to robić, że po jakimś czasie stają się… uzależnione! Co ciekawe, planują sobie nawet wieczory przed lustrem, w trakcie których starają się wycisnąć jak największą ilość pryszczy….

3. Co trądzik ma wspólnego z… seksem? Bardzo często możemy spotkać się z opinią mówiącą, że podłoże wszelkich problemów z cerą to negatywny efekt braku seksu! Mimo że seks bardzo pozytywnie wpływa na Twoją gospodarkę hormonalną, nie ma żadnego wpływu na trądzik! To tylko jeden z wielu mitów na ten temat.

4. Pryszcze a kariera. Sandra Lee to znany na całym świecie dermatolog. Kobieta zawodowo zajmuje się… wyciskaniem pryszczy i nagrywaniem całego procesu. Następnie swoje filmy umieszcza na kanale Youtube. Jej konto subskrybuje ponad 1,5 miliona osób! Chciałabyś to zobaczyć?

5. Trądzik neuropatyczny. To inaczej ciągłe, nerwowe wyciskanie zmian, których nie widać gołym okiem. Najczęściej dotyczy młodych dziewczyn, które chcą za wszelką cenę wyglądać idealnie. Oczywiście takie traktowanie skóry wpływa bardzo negatywnie na jej wygląd… Wydaje się, że problem jest błahy, jednak dotyczy ponad 40 % osób między 15 a 25 rokiem życia.

Zapraszamy też do lektury innych artykułów z kategorii uroda, w której między innymi przedstawiamy 7 najlepszych olejków dla urody oraz wyjaśniamy jak stosować naftę kosmetyczną na twarz.

0 Shares:
Dodaj komentarz
Może Ci się spodobać
Beology
Czytaj

Nadchodzi BEOLOGY! Innowacja!

Na rynku już dostępne są nowe serie do pielęgnacji włosów – Shwarzkopf Beology! Beology Shwarzkopf Beology to nowe…
K-Lips nowość od lovely
Czytaj

K-Lips – nowość od Lovely

Pokazywałam Wam na instagramie nowości nadchodzące w Rossmannie. Największe zaciekawienie wzbudził zestaw K-Lips, który niebawem pojawi się w…