Nafta kosmetyczna- jak stosować ją na twarz?

Nafta kosmetyczna- jak stosować ją na twarz?

Co to jest nafta kosmetyczna i jak jej używać?

Czy kosmetyk z ropy naftowej jest w stanie wyleczyć cerę z niedoskonałości? Dbanie o cerę często doprowadza kobiety do przysłowiowego szaleństwa. Niedoskonałości skóry, z którymi możemy zmagać się nawet przez cale życie, zadziwiająco często reagują na najprostsze kosmetyki, dostępne na wyciągnięcie ręki. Jednym z takich kosmetyków jest właśnie nafta kosmetyczna. O wadach i zaletach nafty kosmetycznej, używanej do pielęgnacji włosów, opowiadałyśmy w poprzednim artykule. Dzisiaj chciałybyśmy skupić się na nafcie kosmetycznej do twarzy. Czy warto ją stosować?

Skóra twarzy wymaga specyficznej pielęgnacji. Przede wszystkim dlatego, że każda kobieta powinna dobierać kosmetyki indywidualnie i odpowiednio do swoich problemów z cerą. Pod tym względem nafta kosmetyczna jest wyjątkowym produktem. Obojętnie, czy Twoja skóra jest sucha i ściągnięta, czy tłusta z dużą ilością wyprysków, nafta kosmetyczna powinna pomóc z każdym problemem.

Poza dobrymi chęciami powinnaś pamiętać, że regularne oczyszczanie twarzy działa cuda. Pozostawianie niezmytego makijażu na twarzy, to powolne mordowanie wyglądu buzi w przyszłości. Jeśli Twoja skóra jest bardzo problematyczna i przyprawia Cię o mdłości, na pewno o tym nie zapominasz. W takim razie pamiętaj także, aby odpowiednio nawilżać cerę, a zaraz po użyciu kosmetyków nawilżających, wacikiem delikatnie nakładać niewielką ilość nafty kosmetycznej.

Maseczka z nafty kosmetycznej

Czytając opinie i komentarze dotyczące nafty kosmetycznej, możemy wywnioskować, że wiele kobiet boi się jej zapachu. Niepotrzebnie. Niemalże wszystkie produkty, które oferują producenci, wzbogacane są o dodatkowe składniki, które powodują, że nafta staje się neutralna zapachowo. Jak używać maseczki wykonanej z nafty kosmetycznej? Przede wszystkim należy obserwować własną cerę i nie nadużywać nafty. Maseczki z pewnością wzmocnią skórę i poprawią jej wygląd, ale należy pamiętać o umiarze. Skoro ustaliłyśmy już, że nafta fantastycznie wpływa nie tylko na włosy, ale również na cerę, warto wspomnieć, jaka jest jej cena. Otóż zazwyczaj nie przekracza 20 złotych, a jedna buteleczka powinna wystarczyć na bardzo długo.

W sklepach dostępne są również butelki nafty kosmetycznej z olejkiem rycynowym na włosy. Jeśli chcesz je podbudować, wypróbuj tego kosmetyku! Naprawdę warto!

0 Shares:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może Ci się spodobać
K-Lips nowość od lovely
Czytaj

K-Lips – nowość od Lovely

Pokazywałam Wam na instagramie nowości nadchodzące w Rossmannie. Największe zaciekawienie wzbudził zestaw K-Lips, który niebawem pojawi się w…