Nafta kosmetyczna- jak stosować ją na twarz?

Nafta kosmetyczna- jak stosować ją na twarz?

Co to jest nafta kosmetyczna i jak jej używać?

Czy kosmetyk z ropy naftowej jest w stanie wyleczyć cerę z niedoskonałości? Dbanie o cerę często doprowadza kobiety do przysłowiowego szaleństwa. Niedoskonałości skóry, z którymi możemy zmagać się nawet przez cale życie, zadziwiająco często reagują na najprostsze kosmetyki, dostępne na wyciągnięcie ręki. Jednym z takich kosmetyków jest właśnie nafta kosmetyczna. O wadach i zaletach nafty kosmetycznej, używanej do pielęgnacji włosów, opowiadałyśmy w poprzednim artykule. Dzisiaj chciałybyśmy skupić się na nafcie kosmetycznej do twarzy. Czy warto ją stosować?

Nafta kosmetyczna na twarz

Skóra twarzy wymaga specyficznej pielęgnacji. Przede wszystkim dlatego, że każda kobieta powinna dobierać kosmetyki indywidualnie i odpowiednio do swoich problemów z cerą. Pod tym względem nafta kosmetyczna jest wyjątkowym produktem. Obojętnie, czy Twoja skóra jest sucha i ściągnięta, czy tłusta z dużą ilością wyprysków, nafta kosmetyczna powinna pomóc z każdym problemem.

Poza dobrymi chęciami powinnaś pamiętać, że regularne oczyszczanie twarzy działa cuda. Pozostawianie niezmytego makijażu na twarzy, to powolne mordowanie wyglądu buzi w przyszłości. Jeśli Twoja skóra jest bardzo problematyczna i przyprawia Cię o mdłości, na pewno o tym nie zapominasz. W takim razie pamiętaj także, aby odpowiednio nawilżać cerę, a zaraz po użyciu kosmetyków nawilżających, wacikiem delikatnie nakładać niewielką ilość nafty kosmetycznej.

Maseczka z nafty kosmetycznej

Czytając opinie i komentarze dotyczące nafty kosmetycznej, możemy wywnioskować, że wiele kobiet boi się jej zapachu. Niepotrzebnie. Niemalże wszystkie produkty, które oferują producenci, wzbogacane są o dodatkowe składniki, które powodują, że nafta staje się neutralna zapachowo.

Nafta kosmetyczna – maseczka na twarz

Jak używać maseczki wykonanej z nafty kosmetycznej? Przede wszystkim należy obserwować własną cerę i nie nadużywać nafty. Maseczki z pewnością wzmocnią skórę i poprawią jej wygląd, ale należy pamiętać o umiarze. Skoro ustaliłyśmy już, że nafta fantastycznie wpływa nie tylko na włosy, ale również na cerę, warto wspomnieć, jaka jest jej cena. Otóż zazwyczaj nie przekracza 20 złotych, a jedna buteleczka powinna wystarczyć na bardzo długo.

W sklepach dostępne są również butelki nafty kosmetycznej z olejkiem rycynowym na włosy. Jeśli chcesz je podbudować, wypróbuj tego kosmetyku! Naprawdę warto!

Zapraszamy też do lektury innych artykułów z kategorii uroda, w której między innymi przedstawiamy 5 domowych sposobów na przesuszoną skórę rąk oraz wyjaśniamy jak nakładać korektor pod oczy, aby był trwalszy.

0 Shares:
Dodaj komentarz
Może Ci się spodobać
Jak kompleksowo zadbać o stopy?
Czytaj

Jak kompleksowo zadbać o stopy?

Wprawdzie chowamy sandały i klapki co szafy, ale to nie powód, żeby zaprzestać pielęgnacji! Dbanie o stopy jesienią…