Olejek rycynowy – kontrowersyjny sposób na przyspieszenie porodu

Olejek rycynowy - kontrowersyjny sposób na przyspieszenie porodu

Czy olejek rycynowy przyspieszy poród?

Podstawowym pytaniem, które z pewnością zadają sobie przyszłe mamy, które przeczytały w Internecie o domowych sposobach na przyspieszenie porodu, brzmi: czy jest to bezpieczne dla mojego dziecka? Z pewnością muszą pamiętać, że z wszystkich tych magicznych sposobów korzystają na własne ryzyko. Co prawda lekarz, który prowadzi ciążę, wskazuje termin porodu, ale nie oznacza to, że dzidziuś jest w stu procentach gotowy na przyjście na świat. Zatem dlaczego mamy tak chętnie korzystają z domowych sposobów na wywołanie ciąży?

Dlatego, że ostatnie dni mogą być niebywale ciężkie. Zmęczenie, zniechęcenie oraz wyczerpanie psychiczne i fizyczne zaczynają się kumulować, więc przyspieszenie porodu zaczyna stawać się coraz bardziej kuszące. Wiele mam rezygnuje, aby nie zaszkodzić sobie i maluszkowi, natomiast reszta decyduje się na radykalne kroki. Dlaczego to właśnie rycyna, która przed przetworzeniem jest silną trucizną, ma pomóc przyspieszyć poród?

Po przyjęciu określonej przez ginekologa dawki oleju rozluźnienie następuje, jako efekt huśtawki przewodu pokarmowego, która docelowo ma wywołać skurcze macicy, przyczyniając się do przejścia płodu przez kanał rodny, co w efekcie ma dać oczekiwane przyjście na świat nowego życia.

Olejek rycynowy na przyspieszenie porodu

Najważniejsze, aby pod żadnym pozorem nie stosować oleju bez uprzedniego kontaktu z lekarzem! Przedawkowanie oleju może nieść ze sobą ogromne konsekwencje. Olej może wywołać nie tylko uporczywą biegunkę, ale także wypłukać z organizmu drogocenne mikroelementy. Taki stan jest bardzo niebezpieczny dla kobiet w ciąży, dlatego samodzielne stosowanie oleju, bez wsparcia lekarza, może jedynie zaszkodzić mamie i dziecku, prowokując ból, patologię podczas porodu oraz groźbę urodzenia dziecka z niektórymi chorobami wrodzonymi. Przy zwiększonej wrażliwości organizmu mamy może wystąpić również ostra reakcja alergiczna, która najczęściej przybiera postać wysypki, pokrzywki, oraz silnego obrzęku.

Innym naturalnym sposobem, który może zastąpić stosowanie oleju rycynowego przed porodem, jest między innymi… masowanie sutków. Delikatny masaż powoduje, że organizm zaczyna uwalniać oksytocynę, czyli hormon, który jest współodpowiedzialny za wspomaganie rozpoczęcia akcji skurczowej. Kolejny wspaniały trik, który nie zaszkodzi maluszkowi, to spacery. Dzięki nim główka maluszka ma lepsze warunki do schodzenia do kanału rodnego, co w rezultacie zmiękcza i rozszerza szyjkę macicy.

Olejek rycynowy – wywołanie porodu

Ponieważ niejednokrotnie udowodniono, że stosowanie olejku rycynowego na przyspieszenie porodu może zwiększyć liczbę powikłań, zachęcamy mamy, aby poczekały, aż ich pociechy będą gotowe na przyjście na świat samodzielnie, a olejek wykorzystały, jako składnik domowej maseczki do włosów.

0 Shares:
Dodaj komentarz
Może Ci się spodobać