Jak sobie radzić z rodzicielskim zmęczeniem?

Jak sobie radzić z rodzicielskim zmęczeniem

Jak poradzić sobie ze zmęczeniem gdy ma się dziecko?

Dorastanie maluszka to najpiękniejszy czas w życiu rodziców. Mimo to, czasami każdy z nas chciałby po prostu odpocząć. Jak to zrobić? Kiedy maluch przychodzi na świat, jesteś dla niego najważniejszą osobą. Nawet jeśli możesz liczyć na pomoc rodziny i przyjaciół, to właśnie na Ciebie spada najwięcej obowiązków związanych z opieką. Co możesz zrobić, aby chociaż od czasu do czasu poczuć beztroskę z czasów sprzed porodu? Oto lista rzeczy, które powinnaś sobie zapewnić!

Samotne wyjście z domu

Nie chodzi jedynie o dłuższe wyjścia, ale również codzienną dawkę chwili dla siebie. Bez względu na to, czy będziesz w tym czasie robiła zakupy spożywcze, wynosiła śmieci czy czytała książkę, staraj się raz dziennie przebywać jedynie w swoim własnym towarzystwie. Każdy z nas potrzebuje chwili do namysłu; momentu, w którym usłyszy tylko własne myśli.

Pisanie bloga/pamiętnika

Nie chodzi tutaj o narzucanie sobie dodatkowego obowiązku, a o wygospodarowanie momentu, w którym będziesz mogła skupić się na swoich sprawach. W ciągu dnia masz z pewnością wiele myśli, które ciągle Ci “uciekają” przez to, że jesteś skupiona na maluszku. Zapisuj wszystkie pomysły i plany w jednym miejscu.

Czytanie lub… słuchanie książek

Po całym dniu opieki nad dzieckiem niekoniecznie masz siłę wpatrywać się w drobne literki? To zrozumiałe, jednak istnieją również inne metody udania się na wycieczkę do innej krainy! A gdyby tak założyć słuchawki, zamknąć oczy i posłuchać pięknej opowieści, dzięki której zapomnisz o swoich codziennych sprawach?

Coś nowego

Możliwe, że przyjście na świat dziecka pozwoliło Ci odkryć całkiem nową pasję? Rozwijaj ją, kiedy tylko znajdziesz na to chwilę. Mimo że to bardzo trudne, staraj się widzieć pozytywy urlopu macierzyńskiego spędzonego w domu- znajdź coś, co Cię zaangażuje, nawet jeśli na początku będzie Ci się wydawało dziwne.

Oswajanie znajomych

Każda z nas potrzebuje kontaktu z innymi ludźmi. Jeśli Twoi znajomi nie wpadli na pomysł zaproszenia Cię z dzieckiem na spotkanie, porozmawiaj z nimi szczerze i powiedz im, czego potrzebujesz. Na początku będzie im trudno przyzwyczaić się do obecności maluszka, jednak dziwne uczucie szybko minie- po prostu musisz przekonać ich do tego, że nadal jesteś ich starą kumpelą :).

1 Shares:
Dodaj komentarz
Może Ci się spodobać