Ogród z altaną – TOP 13 inspiracji na modną altanę ogrodową

Ogród z altaną – 13 propozycji inspiracji i pomysłów na aranżację

Przydomowy ogród to idealne miejsce na odpoczynek po ciężkim dniu pracy, które można skutecznie wykorzystać do relaksu i odpoczynku wśród zieleni i kwiatów. Jeżeli tylko miejsce na to pozwala, świetnym pomysłem jest wykonanie altany ogrodowej, która ochroni przed niekorzystną pogodą i pozwoli na spędzanie czasu z rodziną i przyjaciółmi w przytulnym zakątku. Jest to rozwiązanie modne i chętnie wybierane wśród osób posiadających domy z ogrodami, a co za tym idzie, umożliwia aranżację na wiele różnych sposobów. Zanim jednak rozpoczniemy budowę altany do ogrodu, trzeba zadbać o jej projekt. Tutaj w zależności od budżetu i ilości czasu, można stworzyć go samodzielnie lub kupić. I choć wydaje się to nieco skomplikowane, to altany ogrodowe jako konstrukcje lekkie, nie są trudne w zaprojektowaniu, wszak wystarczy jedynie dobry pomysł i odrobina kreatywności! A jak to wygląda w rzeczywistości? W dzisiejszym wpisie przygotowaliśmy dla Was aż 13 modnych inspiracji na altanę ogrodową! Sprawdźcie naszą galerię!

Pomysły i inspiracje na altanę ogrodową – 13 propozycji

Jak zaaranżować idealne miejsce do wypoczynku w ogrodzie? Wykorzystajmy do tego altanę! Te nowoczesne w większości przypadków składają się jedynie z dachu opartego na kilku słupach, zaś te ze ścianami, powoli odchodzą do lamusa. Dlaczego? Budowa tego typu konstrukcji nie jest trudna, a cały proces można znacząco ułatwić, zamawiając gotowe elementy. Te wystarczy jedynie złożyć i gotowe, a to jeszcze nie wszystko! Altana ogrodowa to idealne miejsce na wypoczynek w rodzinnym gronie, a jej środek możemy dowolnie zaaranżować według własnych potrzeb! Jeżeli więc chcemy wykorzystać ją jako miejsce do spędzania czasu ze znajomymi, warto wyposażyć ją w wygodną sofę, fotele i stół, a gdy ma ona pozostać jedynie miejscem wypoczynku, wstawmy do środka leżaki lub hamak. I choć altany ogrodowe same w sobie stanowią bardzo ciekawą ozdobę, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby je dodatkowo upiększyć! Tutaj świetnym pomysłem jest zatem wykorzystanie popularnego w ostatnich latach bluszczu i doświetlenie lampami. Kolejnym elementem, który pozytywnie wpłynie na wygląd altany są doniczki z kwiatami – zarówno te stojące jak i wiszące. A jak to dokładniej wygląda? Sprawdźcie naszą galerię z pomysłami i inspiracjami na aranżację altany ogrodowej!

Prosta altana ogrodowa

Źródło

Przytulna altana ogrodowa

Źródło

Pomysł na altanę ogrodową

Źródło

Inspiracja na altanę ogrodową

Źródło

Pomysły na przytulną altankę ogrodową

Źródło

Inspiracje na altanki ogrodowe

Źródło

Pomysł na altankę do ogrodu

Źródło

Kreatywna altanka ogrodowa

Źródło

Inspiracje na drewniane altanki ogrodowe

Źródło

Pomysły na drewniane altanki ogrodowe

Źródło

Altanka ogrodowa z kominkiem

Źródło

Nowoczesna altanka ogrodowa

Źródło

Pomysł na aranżację altanki ogrodowej

Źródło

Zapraszamy też do lektury innych artykułów z kategorii dom, w której między innymi podpowiadamy w jaki sposób przygotować mieszkanie do dezynfekcji oraz jakie dekoracje okienne wybrać.

2 Shares:
Dodaj komentarz
Może Ci się spodobać
letni salon
Czytaj

Urządzamy salon na lato

Domowy salon w letniej odsłonie to miejsce pełne życia i ciepła. Najprostszym sposobem na wprowadzenie odpowiedniej dla tej…
wielkioformatowe okna
Czytaj

Okna jak z okładek magazynów

Projekty współczesnych domów charakteryzuje rozmach w zakresie formy i stylu. Projektanci coraz częściej proponują duże ilości przeszkleń oraz…