Na co zwrócić uwagę wybierając najlepszy krem z filtrem dla niemowlaka?

krem z filtrem

Przebywanie na słońcu daje bardzo dużo przyjemności, jak również pozytywnie wpływa na komfort życia, dobre samopoczucie, kondycję fizyczną oraz psychiczną. Chcąc spędzać bezpiecznie czas na świeżym powietrzu, zwłaszcza latem, powinniśmy przede wszystkim pamiętać o zasadach bezpieczeństwa, do których należy ochrona przed zbyt silnym przegrzaniem, jak również kompleksowa ochrona skóry, szczególnie dzieci.

Dzieci kochają spędzać czas na świeżym powietrzu. Zdecydowanie powinniśmy im to umożliwić, zapewnić atrakcje w przydomowym ogrodzie, zadbać na przykład o zakup wyposażenia, które pozwoli na wycieczki. Place zabaw, baseny ogrodowe, trampoliny, rower, hulajnoga czy rolki – to wszystko sprawi, że nasze pociechy będą maksymalnie zadowolone.

Lato to idealny moment na odpoczynek na świeżym powietrzu. Warto jednak pamiętać, o tym, aby zabezpieczyć skórę dzieci przed szkodliwym promieniowaniem. Szczególnie narażone na nie są najmłodsze dzieci. Jaki krem przeciwsłoneczny będzie najlepszy dla niemowlaka?

Dlaczego promieniowanie słoneczne może być szkodliwe dla najmłodszych?

Zbyt długa ekspozycja ciała na działanie promieni słonecznych może być dla dziecka po prostu niebezpieczna. Musimy pamiętać, że skóra niemowlaka jest niesamowicie delikatna i wrażliwa. Jeżeli będziemy wystawiać naszą pociechę na silne nasłonecznienie, praktycznie od razu będziemy mieli problemy z podrażnieniem skóry, z reakcjami alergicznymi, z poparzeniami, złym samopoczuciem dziecka, jak również koniecznością podjęcia leczenia.

Jak chronić skórę dziecka przed nasłonecznieniem?

Przede wszystkim niemowlak nie powinien być bez potrzeby wystawiany na mocne nasłonecznienie. Jeżeli jest to możliwe, zdecydowanie warto poruszać się w miejscach, gdzie możemy sobie zapewnić sporo cienia.

Jeżeli jednak jesteśmy na przykład na wakacjach nad morzem lub nad jeziorem, warto zainwestować w bezpieczny, hipoalergiczny, łatwy w używaniu krem przeciwsłoneczny, krem do opalania. Producenci kosmetyków oczywiście oferują dedykowane kremy dla dzieci starszych, a także dla niemowlaków.

Krem posiada oczywiście specjalny filtr (największy), który zabezpieczy skórę przed promieniowaniem słonecznym. Na rynku dostępne są również specjalne kremy, które są wodoodporne. Oznacza to, że po aplikacji na skórę dziecko również będzie mogło wraz z rodzicem się kąpać, bez obaw o to, że krem się zmyje.

Stosowanie dobrej jakości kremów przeciwsłonecznych, z filtrem, zdecydowanie sprawi, że dziecko będzie na dworze bezpieczne.

0 Shares:
Dodaj komentarz
Może Ci się spodobać