Zadbaj o swoją łechtaczkę

Clitoroplastyka to zabieg chirurgiczny, którego celem jest zmniejszenie rozmiaru i/lub poprawa wyglądu łechtaczki. Zabieg wykonywany jest z miejscowym znieczuleniem i może być wykonywany laserowo. Clitoroplastyka może służyć również ukryciu zbyt wyeksponowanej łechtaczki, która może powodować kobiecie ból i dyskomfort. Zabieg ten może być wykonywany zarówno dla estetycznych, jak i medycznych powodów. Clitoroplastyka czy Hoodoplastyka to inaczej plastyka warg sromowych. Historia tej procedury jest dość krótka, ponieważ została ona wynaleziona stosunkowo niedawno. Wargi sromowe to grupa mięśni, które otaczają pochwę i są bardzo istotne dla funkcjonowania narządu płciowego kobiety. Niestety, często dochodzi do ich przerostu, co może być bardzo uciążliwe i powodować problemy zdrowotne. Dlatego też lekarze postanowili wynaleźć procedurę, która pozwoliłaby na ich skrócenie. I tak oto powstała hoodoplastyka. Jest to zabieg chirurgiczny, który polega na usunięciu nadmiaru tkanki z warg sromowych. Może być wykonywany zarówno w znieczuleniu ogólnym, jak i miejscowym. Zazwyczaj jest to zabieg bezpieczny i skuteczny, który pozwala na poprawę jakości życia kobiet.

Estetyczne powody mogą obejmować niezadowolenie z wyglądu łechtaczki, która jest zbyt duża, lub pragnienie poprawy seksualnego doświadczenia. Medyczne powody mogą obejmować problemy z łechtaczką, które uniemożliwiają normalne doświadczanie seksualne. Clitoroplastyka jest często wykonywana wraz z innymi zabiegami chirurgicznymi, takimi jak labioplastyka.

Zabieg ten jest wykonywany przez chirurga w szpitalu lub w klinice, podczas gdy pacjentka jest pod narkozą. Lekarz najpierw określa, jaki rodzaj zabiegu będzie najlepszy dla pacjenta, a następnie przeprowadza zabieg, który może trwać od 30 do 60 minut.

Po zabiegu pacjentka może doświadczyć bólu i obrzęku w miejscu operacji, a także siniaków i opuchnięć. Ból i obrzęk mogą utrzymywać się przez kilka dni, a siniaki i opuchnięcia mogą utrzymywać się przez kilka tygodni. Pacjentka może także doświadczyć drętwienia w miejscu operacji, które może utrzymywać się przez kilka miesięcy. Po zabiegu należy prowadzić niewymagający wysiłku tryb życia, ale unikać siedzenia przez wiele godzin. Należy też unikać obcisłej bielizny przez tydzień i seksu przez 4 tygodnie.

Efekty po zabiegu mogą być widoczne natychmiast lub po kilku tygodniach. Zmniejszenie rozmiaru łechtaczki może pomóc w poprawie doświadczenia seksualnego, a także w estetycznym wyglądzie.

0 Shares:
Dodaj komentarz
Może Ci się spodobać
Jak obniżyć wysoką kreatyninę?
Czytaj

Jak obniżyć wysoką kreatyninę?

Wysoka kreatynina – jak ją obniżyć? Kreatynina to pochodna kreatyny, czyli związku chemicznego występującego naturalnie w mięśniach, mózgu…