Dlaczego warto nosić krótkie paznokcie?

noszenie krotkich paznokci

Długie, piękne i zadbane paznokcie to marzenie każdej kobiety. Tymczasem większość z nas posiada krótkie, łamliwe i kruche paznokcie, które – jak się okazuje – również mogą wyglądać atrakcyjnie, lecz wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Dlaczego warto postawić na krótkie paznokcie i jak je stylizować?

Zalety krótkich paznokci

Krótkie paznokcie mają naprawdę wiele zalet. Przede wszystkim w żaden sposób nie utrudniają wykonywania codziennych obowiązków, w tym związanych z opieką nad dziećmi czy zwierzęciem. Paradoksalnie, z ich pomocą o wiele łatwiej otworzyć opakowanie spożywcze czy zdjąć coś z blatu lub ze stołu. Ponadto, krótkie paznokcie będą doskonałym wyborem dla kobiet, które uwielbiają aktywność fizyczną. O ile długie paznokcie nie przeszkadzają w bieganiu czy fitnessie, o tyle mogą być problematyczne w kontekście gry w siatkówkę czy koszykówkę. Złamanie długiego paznokcia stanowi nie tylko defekt estetyczny, ale też bardzo boli, a przy tym nierzadko pojawia się krew, jeśli dodatkowo zostanie naderwana skórka.

Jak pielęgnować krótkie paznokcie?

Krótkie paznokcie, podobnie jak długie, wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Należy regularnie robić manicure, który polega na dosunięciu i wycięciu skórek, nadaniu paznokciom odpowiedniego kształtu czy zmatowieniu płytki. Na kruche i łamliwe paznokcie warto zaaplikować odżywkę, a nie lakier, przynajmniej do czasu, gdy ich kondycja ulegnie poprawie. W kontekście dbania o paznokcie bardzo istotna jest właściwa dieta. Należy odżywiać się zdrowo, dostarczając organizmowi wszelkie witaminy i minerały, których potrzebuje. W razie potrzeby można też sięgnąć po różnego typu suplementy diety. Więcej na temat wartościowych preparatów można przeczytać na stronie odzywki online, która dedykowana jest przede wszystkim miłośniczkom sportu.

Manicure dla krótkich paznokci

Posiadaczki krótkich paznokci mogą z powodzeniem postawić na manicure zarówno hybrydowy, jak i żelowy czy tytanowy. Nie ma tutaj konieczności przedłużania płytki – wystarczy tylko dobrać odpowiednie kolory i wzory, aby paznokcie wyglądały perfekcyjnie. Dobrze sprawdzają się barwy ciemne, które delikatnie zwężają optycznie płytkę paznokcia. Wielbicielki zdobień mogą pozwolić sobie na lekkie wzory, choć ważne, aby nie były one zbyt wyraziste i nie wysuwały się na pierwszy plan. Krótkie paznokcie powinny być przede wszystkim delikatne i eleganckie. Bardzo dobrze prezentuje się na nich również manicure francuski – klasyka, na którą warto zdecydować się, jeśli potrzebujemy eleganckiej, nierzucającej się w oczy, lecz zarazem wyrazistej stylizacji.

Krótkie paznokcie stanowią dla wielu kobiet problem. Robią one wszystko, aby w jakiś sposób wydłużyć płytkę, jednak warto mieć świadomość, że krótkie paznokcie również mogą być piękne. Ponadto, są one niezwykle praktyczne, bowiem nie utrudniają wykonywania codziennych czynności ani uprawiania sportów, w przeciwieństwie do paznokci długich i bardzo długich. Odpowiednio stylizowane, zawsze prezentują się nienagannie.

0 Shares:
Dodaj komentarz
Może Ci się spodobać