Laserowe usuwanie przebarwień – ile zabiegów trzeba wykonać?

usuwanie przebarwien

Laserowe usuwanie przebarwień to odpowiedź na problemy osób, które borykają się ze zmianami pigmentacyjnymi na swojej skórze. Ile zabiegów należy wykonać, aby osiągnąć pożądane efekty?

Laserowe usuwanie przebarwień – na czym polega?

Laserowe usuwanie przebarwień w Warszawie wykonuje się przy użyciu specjalnego lasera. Emitowana przez niego wiązka światła jest pochłaniana przez nagromadzony w skórze barwnik. Następnie cząsteczki melaniny są rozbijane, a pacjent może pożegnać się z mało estetycznymi przebarwieniami. W przypadku niewielkich, płytkich i dość jasnych przebarwień czasem wystarczy zaledwie jeden zabieg. Jeśli chodzi o poważniejsze przypadki, konieczne będzie poddanie się serii czynności. Lekarz dermatolog dopasowuje poziom i moc lasera do danej zmiany skórnej. Tuż po zabiegu miejsce może być pociemniałe i zasinione, a po kilku dniach pojawią się na nim strupki, które same odpadną. Skóra ulegnie przebudowaniu i odnowie. W niektórych przypadkach przebarwienia mogą powracać, dlatego może być zalecana farmakoterapia uzupełniająca efekty uzyskane przy użyciu lasera.

Endermologia – co to takiego?

Endermologia w Częstochowie to nowoczesny, bezpieczny i efektywny zabieg kosmetyczny. Jego celem jest poprawa jakości i napięcia skóry. W stosunku do bardziej inwazyjnych metod jest bezbolesny i wart uwagi. Jest odpowiedni dla osób, które zmagają się z cellulitem i rozstępami, a które nie chcą decydować się na żadne interwencje chirurgiczne czy zastrzyki. Podczas zabiegu specjalista wręcza pacjentowi specjalny kombinezon. Głowica maszyny mająca na końcu obracające się rolki wytwarza podciśnienie, zasysając fałd skóry, a następnie rozbijając cząsteczki tłuszczu znajdujące się pod nią. Proces ujędrniania i napinania skóry może obejmować rejony takie jak pośladki, brzuch, uda, łydki i wiele innych. Liczba zabiegów, jakim poddawany jest pacjent, zawsze ustalana jest indywidualnie. Zazwyczaj jest to około dziesięć spotkań w gabinecie. 

0 Shares:
Dodaj komentarz
Może Ci się spodobać