Idealne buty do biegania w terenie i po asfalcie

buty do biegania

Sport to zdrowie, o czym doskonale wie każdy z nas. W ostatnim czasie niezwykle modne stało się bieganie, które jest chętnie wybierane przez kobiety i mężczyzn. Oczywiście w tym wypadku potrzeba ogromnej motywacji i chęci do treningów. Nawet początkujące osoby muszą mieć na uwadze obuwie bardzo dobrej jakości. Wybór obuwia do biegania często spędza nam sen z powiek. Jak wybrać najlepsze buty do biegania? O czym musimy pamiętać? Jakie rozwiązanie spełni nasze oczekiwania?

Bieganie po asfalcie

Na stronie aupairanya.com.pl znajdziemy ciekawe informacje o sporcie i jego wpływie na nasze zdrowie. Inne obuwie wybiorą sportowcy, którzy biegają w terenie, a inne osoby, które biegają po asfalcie. Jeżeli biegamy na nawierzchni utwardzonej, musimy pamiętać o amortyzacji, tak aby ochronić mięśnie i ścięgna. Jest to bardzo ważne zwłaszcza dla początkujących osób i dla osób z nadwagą. Kontakt z podłożem najpierw powinno mieć śródstopie, co trzeba mieć na uwadze. Nie powinniśmy lądować na pięcie, gdyż to strefa pozbawiona właściwości amortyzacyjnych. Technikę biegu z czasem poprawimy – warto nad nią pracować na każdym treningu.

Bieganie po asfalcie wymaga dobrania obuwia z dużą amortyzacją. Amortyzacja w tym wypadku jest osiągana dzięki piankom w podeszwie. Producenci obuwia cały czas poszerzają ofertę, tak aby dawać nam nowoczesne technologie. Trendy wciąż się zmieniają, a biegacze muszą kierować się swoimi oczekiwaniami. Im większa waga sportowca, tym większa amortyzacja będzie nam potrzebna. Boty do biegania po asfalcie mają praktycznie całkowicie płaską podeszwę z odpornej na ścieranie gumy.

Bieganie w terenie

Sportowcy, którzy często biegają po piaski, kamieniach, czy grząskim terenie, będą potrzebować innego obuwia. Już na pierwszy rzut oka widzimy, że te buty są inne, niż buty do biegania po asfalcie. Mamy tutaj do czynienia z innym typem bieżnika. Podeszwa ma duże żłobienia i jest bardziej agresywna. Celem obuwia jest zapewnienie przyczepności do niełatwego ukształtowania terenu i zabezpieczenie biegacza przed pogodą. Nierówności, błoto, śnieg to spore wyzwanie dla sportowca. Bieganie po miękkim podłożu wiąże się też z zastosowaniem innej cholewki. Najczęściej jest ona bardziej sztywna i dobrze chroni stopę. Używane materiały bywają też mniej oddychające od innych produktów.

Wentylacja stopy jest ważna, ale nie może przeważać nad kosztem potencjalnej kontuzji. To sprawia, że producenci zmienili swoje nastawianie do obuwia przeznaczonego do biegania w terenie. Nie może to być jedynie lekki materiał z siatką, lecz coś mocnego, co da nam pełne bezpieczeństwo. Przydatne są gumowane wzmocnienia na czubku buta i usztywniony zapiętek. Ochraniają one palce przed uderzeniami i stabilizują całą stopę.

Nowoczesne obuwie do biegania z powodzeniem spełni oczekiwania nawet wymagających odbiorców. Podczas zakupu musimy mieć na uwadze bardzo dobrą jakość i dopasowanie do podłoża oraz naszych stóp. Zarówno bieganie po twardych, jak i miękkich podłożach, stanie się czystą przyjemnością dzięki specjalnym butom.

0 Shares:
Dodaj komentarz
Może Ci się spodobać