Czym zastąpić top do hybryd – Alternatywne rozwiązania dla Twoich paznokci

Hybrydowe manicure stały się niezwykle popularne w ciągu ostatnich lat. Są nie tylko trwałe i łatwe w aplikacji, ale także oferują szeroką gamę kolorów i wzorów. Jednak jednym z kluczowych elementów każdego hybrydowego manicure jest zastosowanie odpowiedniego topu.

Top do lakierów hybrydowych – czym jest i do czego służy

Top do hybryd to specjalny rodzaj lakieru, który nakłada się na powierzchnię paznokcia jako ostatnia warstwa w celu zapewnienia trwałości i połysku hybrydowemu manicure. Działa jako ochronna bariera – utwardza się pod wpływem lampy UV lub LED i zwiększa żywotność manicure, utrzymując go w nienagannym stanie przez dłuższy czas.

 

Czy top coat jest konieczny?

Czy top coat jest konieczny? Odpowiedź na to pytanie zależy od indywidualnych preferencji oraz rodzaju manicure, który wykonujemy. Oto kilka aspektów do rozważenia:

Warstwa zabezpieczająca pełni kluczową rolę w utrzymaniu trwałości i ochronie paznokci. W przypadku manicure hybrydowego i żelowego, top coat jest zdecydowanie konieczny, ponieważ nie tylko zabezpiecza kolor i wzór, ale także utwardza i wzmacnia warstwę lakieru, zapewniając długotrwałe efekty.

W przypadku klasycznego manicure, choć top coat nie jest absolutnie niezbędny, jego zastosowanie jest wysoce zalecane, aby zapewnić dodatkową ochronę i trwałość.

Warto zatem stosować warstwę ochronną na paznokcie, aby cieszyć się pięknym, trwałym i błyszczącym manicure. Jeśli jednak z jakiegoś powodu nie możemy użyć top coatu, warto pamiętać, że manicure będzie mniej trwały, a paznokcie będą bardziej narażone na uszkodzenia.

 

Rodzaje powłok nawierzchniowych

Top coaty, są niezbędnym elementem manicure, zarówno hybrydowego, jak i klasycznego. Dostępne są w różnych rodzajach, które różnią się między sobą właściwościami oraz efektami, jakie nadają paznokciom.

 1. Top coat matowy: Dodaje paznokciom wykończenia o aksamitnym, matowym efekcie. Idealny dla osób, które wolą bardziej dyskretne i eleganckie wykończenie.
 2. Top coat no wipe: Znany również jako top coat bez warstwy dyspersyjnej, to specjalny rodzaj top coatu stosowanego w manicure hybrydowym i żelowym. Oznacza to, że po naświetleniu lampą nie trzeba przemywać paznokci przy użyciu wacików nasączonych cleanerem
 3. Top coat błyszczący: Zapewnia intensywny blask i głębię koloru, sprawiając, że paznokcie wyglądają na bardziej zdrowe i zadbane.
 4. Top coat błyszczący/ z brokatem: Daje paznokciom efekt błyszczących drobinek, nadając im świąteczny i wyjątkowy wygląd.
 5. Top coat z efektem żelu: Zwiększa trwałość i odporność na odpryski, dając jednocześnie wygląd profesjonalnego manicure żelowego.

Czym zastąpić top hybrydowy – alternatywa 1

Jeśli nie masz topu przeznaczonego do lakierów hybrydowych, jedną z opcji jest użycie żelowego lakieru ochronnego. W rzeczywistości mają one wiele podobieństw z topami do hybryd, gdyż oba twardnieją pod wpływem lampy UV lub LED, zapewniając wyjątkową trwałość i blask. Chociaż top do lakieru żelowego może nie być równie elastyczny jak ten do hybryd, to z pewnością będzie lepszym rozwiązaniem niż brak jakiegokolwiek zabezpieczenia.

Alternatywa 2: Top do lakieru klasycznego

Kolejną możliwością jest zastosowanie klasycznej warstwy ochronnej . Ten rodzaj topu nie wysycha pod wpływem lampy UV lub LED, ale może zapewnić dodatkową ochronę dla Twojego manicure. Warto zaznaczyć, że jego trwałość może być nieco mniejsza niż przy użyciu specjalistycznego produktu, ale jeśli nie masz innego wyjścia, to warto dać mu szansę.

Alternatywa 3: Lakier nawierzchniowy bezpyłowy

Lakier nawierzchniowy bezpyłowy jest kolejnym możliwym rozwiązaniem, jeśli chcesz zabezpieczyć manicure. Ten rodzaj lakieru ma właściwości samopoziomujące, co sprawia, że łatwo wypełnia wszelkie nierówności na powierzchni paznokcia, zapewniając gładkie wykończenie. Ponadto, lakier nawierzchniowy bezpyłowy może zapewnić dodatkowy połysk i ochronę dla Twojego hybrydowego manicure, choć nie będzie tak trwały jak finiszer do hybryd.

Alternatywa 4: Domowe rozwiązania

W sytuacji, gdy nie masz żadnego topu pod ręką, istnieje kilka domowych rozwiązań, które mogą go zastąpić:

 1. Olejek do paznokci: Nałóż na swoje paznokcie cienką warstwę olejku do paznokci, aby dodać gładkość i ochronę. Olejek nie zapewni takiej trwałości jak profesjonalny top, ale może przedłużyć żywotność manicure.
 2. Warstwa przezroczystego lakieru: Nałóż na swoje paznokcie cienką warstwę przezroczystego lakieru klasycznego, aby zabezpieczyć manicure przed zarysowaniami i odpryskami. Ponownie, trwałość może być mniejsza niż przy użyciu topu do hybryd, ale warto spróbować.

 

Czy top do lakieru żelowego może zastąpić top do hybryd?

Tak, top do lakieru żelowego może zastąpić top do hybryd, choć nie jest to idealne rozwiązanie, jednak lakier żelowy może nie być tak elastyczny jak hybrydowy, co oznacza, że żywotność manicure może być nieco mniejsza.

Czy można użyć topu do lakieru klasycznego jako alternatywy dla hybryd?

Tak, można użyć topu do lakieru klasycznego jako alternatywy, choć trwałość manicure może być nieco mniejsza niż przy użyciu topu do hybryd. Lakier klasyczny nie utwardza się pod wpływem lampy UV lub LED, ale może zapewnić dodatkową ochronę dla hybrydowego manicure.

Czy lakier nawierzchniowy bezpyłowy może być stosowany zamiast topu do hybryd?

Lakier nawierzchniowy bezpyłowy może być stosowany zamiast topu do hybryd. Ten rodzaj lakieru ma właściwości samopoziomujące, co sprawia, że łatwo wypełnia wszelkie nierówności na powierzchni paznokcia, zapewniając gładkie wykończenie.

Podsumowanie

Czym zastąpić top do hybryd? Oto kilka alternatyw, które możesz wypróbować:

 1. Top do lakieru żelowego
 2. Top do lakieru klasycznego
 3. Lakier nawierzchniowy bezpyłowy
 4. Domowe rozwiązania, takie jak olejek do paznokci lub przezroczysty lakier

Pamiętaj jednak, że najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie dedykowanego topu do hybryd, który zapewni największą trwałość i połysk dla Twojego manicure. Alternatywy mogą być użyte czasowo, jeśli nie masz innego wyjścia, ale warto zainwestować w specjalistyczny produkt, aby cieszyć się idealnym hybrydowym manicure na co dzień.

0 Shares:
Dodaj komentarz
Może Ci się spodobać
Perfumy w olejku arganowym
Czytaj

Perfumy w olejku arganowym?

99% olejku arganowego + 1% olejku eterycznego = przepis na relaks idealny! Jesienią orientalna pielęgnacja zdecydowanie mnie uwodzi…