Przeciwstarzeniowe działanie i efekty mezoterapii igłowej

mezoterapia iglowa zalety

Mezoterapia igłowa to zabieg polegający na użyciu cienkich igieł w celu wykonania drobnych nakłuć na powierzchni skóry. Powstałe wtedy mikrourazy stymulują naturalne procesy gojenia organizmu i mogą mieć kilka skutków, w tym potencjalne korzyści przeciwstarzeniowe, czyli anti-aging. Co warto o nich wiedzieć? Wyjaśniamy!

Efekty anti-aging mezoterapii igłowej

W przypadku zabiegu takiego jak mezoterapia igłowa Gdynia można osiągnąć bardzo dobre efekty w zakresie zapobiegania szybkim efektom starzenia. Jak to możliwe?

Produkcja kolagenu

Mikrourazy utworzone przez igły wyzwalają reakcję organizmu na gojenie się ran. Prowadzi to do produkcji kolagenu, białka, które zapewnia strukturalne wsparcie skórze. Zwiększona produkcja kolagenu może poprawić elastyczność, jędrność i ogólną teksturę skóry.

Redukcja drobnych linii i zmarszczek

Zwiększenie produkcji kolagenu i poprawa tekstury skóry mogą z czasem pomóc w zmniejszeniu widoczności zmarszczek.

Zwiększony przepływ krwi

Także igły stymulują również przepływ krwi do leczonych obszarów, poprawiając krążenie. Poprawa przepływu krwi może poprawić zdrowie skóry i przyczynić się do młodszego wyglądu.

Zwiększone wchłanianie produktów stosowanych miejscowo

Mezoterapia często polega na zastosowaniu miejscowego serum lub produktów bezpośrednio po zabiegu. Mikrokanaliki utworzone przez igły mogą zwiększać wchłanianie tych produktów, umożliwiając lepsze dostarczanie korzystnych składników do skóry.

Poprawa kolorytu i tekstury skóry

Mezoterapia igłowa może pomóc w rozwiązaniu problemu nierównego kolorytu skóry, szorstkiej tekstury i wyglądu blizn, dzięki czemu skóra jest gładsza i bardziej promienna.

Przeciwstarzeniowe działanie mezoterapii igłowej – dlaczego warto ją stosować?

Za pomocą mezoterapii igłowej osoby, które chcą zapobiegać efektom starzenia, mogą uzyskać poniższe rezultaty:

  • Napinanie skóry – wzrost produkcji kolagenu może prowadzić do naciągnięcia skóry, co jest szczególnie korzystne w zmniejszaniu zwiotczenia lub luźnej skóry związanej ze starzeniem się.
  • Redukcja zmarszczek – promując produkcję kolagenu i elastyny, mezoterapia igłowa może złagodzić widoczność zmarszczek i linii.
  • Nawilżenie skóry – zabiegi mezoterapii często obejmują stosowanie serum nawilżającego, które może poprawić poziom nawilżenia skóry. Dobrze nawilżona skóra wygląda na bardziej jędrną i młodszą.
  • Odmładzanie skóry – mezoterapia może odmłodzić skórę, sprawiając, że wygląda ona na bardziej odświeżoną i pełną życia.
  • Zapobieganie efektom starzenia – regularne zabiegi mezoterapii mogą pomóc spowolnić proces starzenia poprzez utrzymanie zdrowego poziomu kolagenu i promowanie zdrowia skóry.
0 Shares:
Dodaj komentarz
Może Ci się spodobać
modna lazienka
Czytaj

Fototapeta w łazience? Zobacz sam!

Wielu projektantów, ale i właścicieli nieruchomości wie doskonale, jak dużym wyzwaniem jest stworzenie pięknej, a zarazem praktycznej aranżacji…